Tahin Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri
Tahin 500 gr
20.00TL
Tahin 600 gr
24.00TL
Tahin 280 gr
12.00TL
Tahin 800 gr
30.00TL
Tahin 1500 gr
55.00TL
Tahin

Sıralama:

Tahin 1500 gr
55.00TL
Tahin 800 gr
30.00TL
Tahin 600 gr
24.00TL
Tahin 500 gr
20.00TL
Tahin 280 gr
12.00TL

Tahin

 

Susamlarımızı özenle seçerek, en kaliteli ve lezzetleri susamları alıyor, bu susamları 1953 yılından gelen tecrübemizle özenle işliyor ve damağınızda en mükemmel tadı bırakacak tahin’ i üretiyoruz. Firmaların birçoğundan farklı olarak lezzetini muhafaza etmesi için özellikle taş değirmenlerde işliyoruz.

 

Eğer tahin’ in içerisine herhangi bir şekilde su v.s. damlatmayıp, uygun koşullarda ve uygun tüketim şekliyle (Uygun tüketim şekli; Tahinin bulunduğu kabın içerisine temiz kaşık, çatal kullanarak başka bir kaba aktarmak sureti ile) tahin çok uzun zaman bozulmadan durabilir. Gerçek tahin sadece susam’ dan üretilir.

 

Tahinin Faydaları

 

Son derece önemli bir lif kaynağıdır. İçerisinde zengin miktarda kalsiyum, demir, fosfor , B1 vitamini bulunur. Bileşiminde bulunan yağlar ve lifler sayesinde sindirim sistemimizdeki rahatsızlık veren gazların sökülmesinde yardımcı olarak gazların verdiği ağrılardan kurtulmamıza yardımcı olur. Gün içerisinde yediğimiz gıdaların hazmını kolaylaştırır.

 

Tahin, özellikle kış mevsiminde vücuda dayanıklılık ve enerji verdiğinden çok tüketilir. Nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklarından korunmada önemli bir rol üstlenebilir.  Vücut direncini son derece artırır. Özellikle kış hastalıklarına karşı vücudu korurken, eğer hastalandıysanız da hastalığı en hafif şekilde atlatmanıza yardımcı olur.

 

Tahin son derece önemli bir antioksidandır. Özellikle vücuttaki ağır metallerin atılmasına yardımcı olur. Tam bir hücre dostu olduğundan, hücrenin yapısını koruyarak özellikle kanserli hücrelerin yayılmasını ve çoğalmasının önüne geçer. Bunlarla birlikte yapısında bulunan sesamol, besamolin ve sesamin gibi antioksidanlar yaraların kapanmasını yardımcı olur, hücrelerin daha hızlı yenilenmesini sağladığı gibi bağışıklık sistemimizi de son derece güçlendirir. İçeriğindeki lif ve değerli yağlar ile sindirim sisteminin daha rahat çalışmasını sağlar.

 

Son derece zengin bir kalsiyum kaynağı olan tahin, kemik erimesi rahatsızlığına ve bu rahatsızlığa karşı daha dayanıklı bir iskelet sistemine kavuşmamıza yardımcı olur. Gelişimi devam eden nesillerin, kemiklerini daha sağlıklı olması için, çocuklarımızın tahin yemesine özellikle dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereklidir. Aynı zamanda tahin iyi bir enerji kaynağı olmasından dolayı da okula gidenlerin vücut dirençlerini, enerjisini ve dikkatlerini artırır.

 

İçeriğinde bulunan B, C, E vitaminleri ile hücrelerin yapılarını korumaktadır. 

 

Tahin bileşimde bulunan, protein, faydalı yağ ve B vitaminleri ile et ve süt değerinde bir gıdadır.

 

Tahin’ in içerisinde özellikle beynimizin en temel bileşeni olan glikolipid, trigliserid ve fosfolipidleri bünyesinde bulunduran Lesitin bulunmaktadır. Bedenimizdeki hücrelerin ana ihtiyaçlarından bir tanesi fosfolipiddir. Beynimizin kuru olarak ölçtüğümüzde yaklaşık yüzde 30’ unu ve sinir sistemimizin de yüzde onyedisi lesitindir. Bunlarla birlikte kalbimizin ve salgı bezlerimizin çok önemli bir bileşenidir. Tahin tam bir beyin dostu olduğundan dolayı özellikle gelişme dönemindekilere bol miktarda yedirmek gerekir.

 

Tahinin bileşiğinde hatırı sayılı miktarda EFA (Esansiyel Yağ Asitleri) bulunur. Bunlar bünyemiz tarafından karşılanamayan, mecburen bitkilerden tedarik etmemiz gerekir. Bu yağ asitleri özellik vücut ısımızı korumamız için gereklidir.

 

Tahin iyi bir Omega-3 ve Omega-6 kaynağıdır. Omega 3 beynimizdeki ve spermlerimizden hücrelerin işlerini düzgün şekilde yapabilmeleri için önemli bir yağ asididir. Bunlarla birlikte Omega-3 özellikle eklemlerimizdeki kireçlenmeyi ve iltihabı azaltır. Eklemlerimizin hareket edebilmesi için gerekli olan kayganlığı sağlar. Aynı zamanda damar sertliği oluşumunu geciktirir, kanı cıvıltır, damarları onarır. Cildimizin nemini muhafaza etmesini sağlayarak, olduğumuzdan daha genç görünmemize yardımcı olur.

 

Sık sık radyasyona maruz kalanlar için sık sık tahin tüketmelerini öneririz. Tahin radyasyonun etkilerini azaltmada yardımcı olur.

 

Tahinin idrar söktürücü özelliği ile böbreklerin daha uygun çalışmalarını sağlar. Vücudumuzdaki ödemin idrar yoluyla atılmasını kolaylaştırır.

 

Tahin içeriğinde bulunan methionine ile tam bir karaciğer dostudur.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.