Kuşburnu Marmelatı Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri
Şekersiz Kuşburnu Marmelatı 350 gr Cam Kavanoz
13.00TL
19.00TL
Kuşburnu Marmelatı 350 gr Cam Kavanoz
8.50TL
Kuşburnu Marmelatı 700 gr Cam Kavanoz
16.00TL
Kuşburnu Marmelatı

Sıralama:

Kuşburnu Marmelatı 700 gr Cam Kavanoz
16.00TL
Şekersiz Kuşburnu Marmelatı 350 gr Cam Kavanoz
13.00TL
19.00TL
Kuşburnu Marmelatı 350 gr Cam Kavanoz
8.50TL

Kuşburnu Marmelatı

 

Kuşburnu Marmelatı kalitesini nasıl arttırıyorsunuz?

Öncellikle kullandığımız kuşburnuları seçerken kesinlikle yabani olarak yetişen, herhangi bir insan müdahalesinin olmadığı kuşburnuları tercih ediyoruz.

 

En fazla dikkat ettiğimiz konulardan bir taneside toplanma noktaları. En yakın yerleşim birine, en yakın asfalta, en yakın ekili araziye minimum 5 km mesafede olmasına ve toplanan bölgede son 5 yılda herhangi bir orman yangını olmamış olmasına çok dikkat ediyoruz.

 

Kuşburnu marmelatının yapımı her ne kadar meşakkatli bir iş olsa da lezzeti ve faydaları bu zahmete değer olduğunu gösteriyor. Özellikle C vitamini bakımından çok zengin olan kuşburnu, bunun yanında A, B1, B2, fosfor, sodyum, kalsiyum magnezyum gibi bileşikleri içermektedir.

 

Bunlardan en başta geleni C vitaminidir. Ve C vitamini kuşburnu da ısıl işlem görmeden önceki meyve halinde iken portakaldan 60 kat daha fazla C vitamini içerir. Ancak ne kadar yüksek ısıda işlem görürse C vitamini değeri de o kadar düşmektedir. Ev yapımı kuşburnular açık kazanlarda pişirildiklerinden yüksek ısılarda pişmesi gerekiyor. Ve doğal olarak içerisindeki C vitamini kaybı çok daha fazla meydana geliyor. Firmamız kuşburnu marmelatını vakum kazanlarda yapıp, pişirme sıcaklığını 68 derecede tuttuğundan ev yapımı kuşburnu marmelatlarına göre içerisindeki C vitamini oranı yaklaşık %40 - %45 daha fazladır. Aynı zamanda vakum kazanlar kullanıldığından HMF değeri de 3 kat daha düşüktür. HMF ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için HMF Nedir ve Zararları nelerdir? yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Kuşburnu Marmelatı Faydaları;

 

Kuşburnu marmelatı bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

İçerisinde oldukça fazla bulunan C vitamini, polifenol ve antioksidanlar ile bağışıklık sistemini çok sağlam bir hale getiriyor. Kendisine kırmızı rengi veren likopen son derece güçlü bir antioksidandır. Bunların yanından vücudumuzun direncini artırmaya yardımcı olan A, B1, B2, E, K, magenzyum, demir bileşiklerini de içinde bulunduran kuşburnu hücre yenilenmesinde de son derece etkilidir.

 

Kuşburnu marmelatı sindirim sistemi rahatsızlığı olan kabızlığı da doğal bir şifa kaynağı.

Kuşburnu marmelatının içeriğindeki pektin bağırsakları daha fazla çalıştırıyor. Bu sayede kabızlığa şifa olduğu gibi, sindirime yardımcı oluyor. Aynı zamanda bağırsakta oluşan parazitlerinde düşürülmesine yardımcı oluyor.

 

Kuşburnu marmelatı kalp – damar hastalıklarında da çok etkili bir besindir.

Kanımızdaki LDH yani kötü kolesterolü düşürüp, iyi kolesterol (HDL) yükselterek, dolaşım sistemimizde oluşan yada oluşacak zararlara karşı korur.

 

Kuşburnu marmelatı kanser ile savaşır.

İçeriğindeki fitokimyasallara bağlı olarak antioksidan oranı çok yüksek olan kuşburnu marmelatı, antitimör etkisi göstererek kanser hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını önlemeye yardımcı oluyor. İçeriğindeki C vitamini de vücudumuzu güçlendirdiğinden düzenli tüketiminde kanser riskini azaltan bir etkisi vardır.

 

Kuşburnu marmelatı kanın pıhtılaşmasına yardımcı olur.

Bileşiminde bulunan K vitamini kanın pıhtılaşmasında önemli bir bileşiktir.

 

Kuşburnu marmelatı cildimizi güzelleştirir.

İçeriğindeki zengin A vitamini sayesinde cildimizin esnekliğini korumasına yardımcı olarak anti aging etki yaratıyor. Bununla birlikte kalojen seviyesinde artış sağlıyor. Akneleri ve yara izlerini giderir.

 

Kuşburnu marmelatı demir eksikliğine ve anemiye iyi geliyor.

Türkiye’ de kadın ve çocuklarımızda demir eksikliğinden kaynaklanan anemi çok yaygın bir rahatsızlık. Birçok gıda da demir vardır. Ancak bu demir serbest kalmaz ise vücudumuz kullanamaz. Kuşburnu marmelatı tam bu noktada devreye giriyor. Hem içeriğinde demir ile vücudumuza takviye yapıyor. Hem de demirin serbest kalmasını sağlayarak vücudumuzun bu demiri kullanabileceği bir hale getiriyor.

 

Kuşburnu marmelatının içerisinde bulunan kuşburnu’ ya kırmızı rengini veren likopen çok önemli bir karotenoid’dir. Likopen katarak başta olmak üzere diğer birçok göz rahatsızlığının başlamasında ve ilerlemesinde koruyucu bir etki göstermektedir.

 

 

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.