Ayva Reçeli Kategorisi`nin Çok Satan Ürünleri
Şekersiz Ayva Reçeli 380 gr
12.00TL
Ayva Reçeli

Sıralama:

Şekersiz Ayva Reçeli 380 gr
12.00TL

      Ayva Reçeli

       Yediğimizde tadına doyamadığımız o sulu sulu ayvaları sizler için derleyip, damağınız da unutamayacağınız bir lezzet bırakacak ayva reçelini ürettik. İç Anadolu'nun lezzet kuşağının en seçkin lezzetlerinden olan ayvaları, 1953 yılından beri biriktirdiğimiz tecrübe, kalite anlayışı ve hijyen koşullarını yerine getirerek ayva reçeline dönüştürdük. Ne ayvanın tadından ödün verdik, ne de vitaminlerinden. Özel pişirme kazanlarımız ile 80 dereceyi geçmeden kaynatarak rengini, tadını, kokusunu ve vitaminlerini koruma altına alarak ürettiyoruz ayva reçelini. Tüm gayretimiz tam da aradığınız lezzetti yakalamak için. Üretim tesisimizi görmek isterseniz sizin için kısa bir video da hazırladık.

       Ayva zor tüketilen bir meyvedir. Ve birçoğumuz ayva yerken yutkunmakta zorluk çektiğimiz için ayva’ yı her ne kadar çok sevsek de tüketmekten kaçınırız. Ancak ayvanın faydaları da saymakla bitmez. Hem ayvanın lezzetinden vazgeçmeyin hemde yerken zorlanmayın diye işte size muhteşem ayva reçellerimiz.

       Ayva reçeli özellikle soğuk günlerde tüketilmesi uygun olan yiyecekler arasındadır. Çünkü ayva reçeli içeriğindeki vitaminler ile hastalıkları önleyici bir gıdadır.

        Aynı zamanda ayva reçeli, enerji kaynağıdır. Hayatımızın yoğun temposundaki yorgunluğumuzu ber taraf ederek ihtiyacımız olan enerjiyi geri kazandırır. Kahvaltınızda birkaç kaşık ayva reçeli yediğinizde sonucunu kendiniz bile şaşkınla göreceksiniz. Varisiniz var ise bu reçeli tüketmek rahatsızlığınızın azalmasına ön ayak olabilir. Ayak bölgesinde oluşan varis rahatsızlıklarında damarları rahatlatır. Ayva reçeli içinde bulunan c vitamini ile fitokimyasallar vasıtası ile bağışıklığımızı güçlendirir. Özellikle kadınların en önemli sıkıntılarındandır saçlarının istedikleri gibi uzamaması. Ayva reçeli bu sıkıntınızda da yanınızda. İçeriğindeki mineraller (demir, çinko, bakır…) olarak da son derece zengin bir üründür. Özellikle çinko ayva reçelinde bol miktarda bulunmakta. Ayva reçelinin tüketimi ile aldığımız bu mineraller kırmızı kan hücrelerinin üretimi için en temel malzemeler. Kırmızı kan hücrelerinin üretiminin artması ile kan ile birlikte taşınan oksijen miktarı da artacağından saçların uzamasına yardımcı oluduğu gibi dokuların daha fazla oksijenlenmesine yani daha sağlıklı ve daha genç bir cilde kavuşmamıza yardımcı olur. Belki de hepsinden önemli olan özelliği içeriğindeki polifenoller ile bünyemizde bir antioksidan etkisi oluşturarak kanser yakalanma riskimizi azaltıyor.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.